ویزیت پزشک در منزل

پزشک در منزل! به معنی ارائه نوعی از خدمات در منزل به درخواست بیمار است که در آن پزشک و تیم درمانی در منزل بیمار حاضر می‌شوند. به تشخیص و درمان بیمار می‌پردازند و هدف آن‌ها ارائه خدمات دقیق درمانی و مراقبتی در منزل با هزینه مناسب است.

یکی از مهمترین مزایای مراقبت‌های بهداشتی در خانه این است که می‌توان آن را با توجه به نیاز بیمار تنظیم کرد. ویزیت‌های پزشکی در منزل برای پیشگیری از بروز بیماری‌ها تا مدیریت شرایط پیچیده مزمن کاربرد دارد. حتی می‌تواند توسط طیف گسترده‌ای از متخصصان پزشکی اعم از پزشکان مراقبت‌های اولیه، پزشکان فیزیوتراپی، کاردرمانگرها، گفتار درمان‌ها انجام شود.

از دیگر خدمات مجموعه همیار درمان، ارائه خدمات ویزیت پزشک عمومی، پزشک متخصص و فوق تخصص در منزل می‌باشد. همیار درمان به صورت شبانه روزی آماده خدمات رسانی در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌باشد.

در این فرآیند، پزشک مربوطه با مراجعه به محل سکونت بیمار، وی را به طور کامل معاینه نموده و شرح حال پزشکی جامع را اخذ می‌نماید. بر اساس اطلاعات به دست آمده برنامه درمانی بیمار طراحی می‌گردد و در اختیار بیمار و اعضاء خانواده قرار می‌گیرد. در طی روزهای آتی نیز فرآیند بهبودی بیمار مورد بررسی قرار می گیرد.

 

استفاده از خدمات پزشک در منزل چه مزایایی به همراه دارد؟

مهمترین مزیت استفاده از خدمات پزشکی در منزل دسترسی سریع به این خدمات در منزل است.

استفاده از این خدمات باعث صرفه جویی در هزینه‌های رفت و آمد و ویزیت پزشکی می‌شود.

پزشک با حضور در منزل بیمار توجه و همدلی بیشتری به بیمار نشان می‌دهد.

همه‌ی بیمارها برای تشخیص و درمان، نیاز بستری شدن در بیمارستان ندارند. اما گاها بیماران به دلیل عدم وجود حمایت و مراقبت‌های خانگی بالاجبار در مراکز درمانی و مراقبتی بستری می‌شوند. استفاده از خدمات پزشکی در منزل راه‌حلی ساده برای جلوگیری از انتقال بیمار به مراکز درمانی است.

دسترسی به خدمات درمانی و مراقبتی در منزل در ساعات خاصی از شبانه روز مانند نیمه‌های شب و یا در روزهای تعطیلات و… نیز فراهم بوده و افراد به راحتی می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

استفاده از خدمات درمانی در منزل بیش از همه برای سالمندان یک مزیت به شمار می‌رود. زیرا در این افراد به دلیل بیماری‌های مزمن و محدودیت حرکتی حضور پزشک و سایر کادر مراقبتی در منزل بسیار مفید خواهد بود.

پزشک در منزل علاوه بر تشخیص و تجویز دارو در صورت نیاز می‌تواند انجام آزمایشات و عکس برداری را نیز برای بیمار تشخیص دهد.

ویزیت پزشک در منزل

برنامه ریزی برای ویزیت بیماران در منزل

برنامه ریزی دقیق برای ویزیت بیماران در منزل به پزشک امکان می‌دهد تا قبل از عزیمت به منزل بیمار تجهیزات لازم را متناسب با وضعیت بیمار آماده کند. پزشک باید آدرس، شماره تلفن بیمار و راهنمایی‌های مربوط به منزل بیمار را در اختیار داشته باشد.

پزشک، بیمار و تیم مراقبت از منزل باید وقت مشخصی را برای درمان و ویزیت مشخص کنند. هماهنگی قبلی برای امکان حضور اعضا خانواده یا نزدیکان بیمار می‌تواند باعث افزایش ارتباط و رضایت از ویزیت و تیم درمان شود. سرانجام، تأیید زمان ملاقات قبل از عزیمت به منزل بیمار یک استراتژی هوشمندانه مدیریت زمان است.

 

چه اطلاعاتی به کارشناسان همیار درمان بدهیم؟

  • نام و سن و وضعیت کنونی بیمار
  • آدرس منزل بیمار
  • سابقه هرگونه بیماری
  • چه داروهایی استفاده می‌کند
  • چه علائمی دارد؟ (ضعف، درد، تب، سردرد، لرز، بی‌اشتهایی، عفونت)
  • در کدام قسمت بدن درد احساس می‌کند

 

با یک تماس با کارشناسان همیار درمان و دریافت مشاوره می‌توانید پزشک عمومی یا متخصص خود را برای هر روز و ساعت مورد نظر تنظیم کنید.

×

همیار درمان همراهی برای سلامتی شما

×