پرستار سالمند

پرستار سالمند

یکی از پیچیده‌ترین و دشوارترین چیزهایی که یک فرد می‌تواند تجربه کند، مراقبت از والدین سالخورده و یا پرستار سالمند خوب گرفتن برایشان است. تعداد بسیار کمی از مردم این کار را پیش‌بینی می‌کنند. برخی منکر رسیدن آن می‌شوند. با این حال، دیر یا زود، سقوط در حمام یا مشکلات حرکتی، می‌تواند کودکان بزرگسال را یک شبه به جمع مراقبان سوق دهد. ناگهان به این فکر می‌کنید که چگونه قبوض بیمارستان را پرداخت کنید و با شرکت بیمه دعوا می‌کنید. که چرا برخی از پوشش‌ها رد شده است. در همین حال، شما هنوز در حال تلاش برای سرکار رفتن و مراقبت از فرزندان و خانه خود هستید.

هرج و مرج درست است؟

در حالی که ما اذعان داریم که شرایط اضطراری اتفاق می‌افتد، با این حال، برنامه‌ریزی از قبل و تجهیز راه‌های مراقبت از عزیزان سالخورده‌تان و ایجاد امکانات و تجهیزات پزشکی مورد نیاز، شما را در صورت وقوع احتمالی هر شرایطی آماده نگه می‌دارد.

بیایید چند راه را در زیر ببینیم.

تغییراتی در خانه ایجاد کنید

در مواردی که قصد دارید سالمندان خود را در خانه نگهداری کنید، باید تغییراتی در خانه ایجاد کنید. این تغییرات، چه کوچک و چه بزرگ، می‌تواند شما را از دردسرهای زیادی نجات دهد. وسایل اضافی خانه را جمع کنید. موانع مانند صندلی یا میز را از راهروها بردارید. میله‌های دستگیره را در توالت نصب کنید. برای حمام آن‌ها صندلی‌های ایمن حمام اضافه کنید و در حمام کردن حواستان را جمع کنید. موکت و زیر پایی‌های ضد لغزش برای حمام و آشپزخانه و دیگر مسیرهای لغزنده خانه تهیه کنید.

لیست ممکن است بی پایان باشد. با این حال، مطمئن شوید که تغییراتی را متناسب با نیازهای آن‌ها در خانه ایجاد می‌کنید. درست به‌همان روشی که  از کودک در حال خزیدن و راه رفتن، در خانه نگهداری می‌کنید. پیگیری کنید اگر سالمند شما در خانه تنها هستند یا تنها زندگی می‌کنند، راه‌هایی برای پیگیری آن‌ها پیدا کنید. یک تلفن همراه می‌تواند این کار را انجام دهد. اگر از نظر فناوری هوشمند باشد، هر چند ساعت یک تماس شما را آرام می‌کند. همچنین می‌توانید از حسگرهای حرکتی برای کنترل آن‌ها استفاده کنید.

یک پرستار سالمند استخدام کنید

ممکن است در دوردستی زندگی کنید و یا درگیر زندگی، کار و مشکلات خود باشید. به‌همین دلیلی نتوانید هر روز و هر لحظه سالمند خود را بررسی کنید، حتی اگر بخواهید. در چنین مواردی، ممکن است به فکر استخدام پرستار سالمند و یا یک بهیار حرفه‌ای باشید که می‌تواند به شما در نگهداری از سالمند خود کمک شایانی کند. می‌توانید با کارشناسان همیار درمان تماس برقرار کنید تا به شما خدمات عالی ارائه شود. و اطمینان حاصل کنید که قبل از استخدام، اطلاعات و خصوصیات پرستار مورد نظر را دریافت کرده و مصاحبه‌ای انجام دهید. پرستاران بعد از مصاحبه یک 24 ساعت به صورت آزمایشی شروع به کار می‌کنند و بعد از دریافت تایید شما قرارداد از وظایف و مسئولیت‌ها تنظیم خواهد شد.

پرستار سالمند

اغلب از سالمندان دیدن کنید

اگر دور یا نزدیک زندگی می‌کنید، مطمئن شوید که هر چند وقت یک‌بار از آن‌ها بازدید می‌کنید. زمانی را که با سالمندان خود می‌گذرانید برای آن‌ها بسیار مهم است. زیرا آن‌ها مشتاقانه منتظر هستند که شما را ببینند و مدت زمانی را با شما سپری کنند و این عمل برای سالمندان لذت بخش است. چند کلمه محبت آمیز و تشویق شما همراه با کمی وقت گذراندن با سالمندان، می‌تواند روحیه آن‌ها را بهبود بخشد.

این موضوع به شما این فرصت را می‌دهد که اطراف خانه را بررسی کنید. کیفیت انجام کار پرستار سالمند خود را چک کنید و شرایط را در دست داشته باشید. دیدار با همسایه‌ها نیز برای ایجاد رابطه‌ای خوب با آن‌ها به درد می‌خورد تا بتواند به شما کمک کند مراقب او باشید.

ورزش منظم

در حالی که ممکن است نتوانید آن‌ها را در باشگاه ثبت نام کنید، مطمئن شوید که از نظر بدنی فعال هستند. زیرا این به آن‌ها کمک می‌کند سالم‌تر و قوی‌تر شوند. برنامه ورزشی را از طریق پزشک و یا کارشناس فیزیوتراپی دریافت کنید. از پرستار سالمند خود بخواهید که برنامه ورزشی را با سالمند تمرین کند.

اگر اهل ورزش هستند، آن‌ها را تشویق کنید که به یک باشگاه ورزشی در آن نزدیکی بپیوندند. حتی چیزی به سادگی یک گروه پیاده روی. پیاده روی سالمندان را در فضای باز نگه می‌دارد و جدا از فواید سلامتی، باعث می‌شود احساس بهتری نسبت به خودشان داشته باشند.

مواظب داروها باشید

با افزایش سن، آن‌ها می‌توانند داروهای خود را به دلیل بینایی ضعیف، از دست دادن حافظه، خواب آلودگی و غیره مخلوط یا فراموش کنند. کاری که می‌توانید انجام دهید این است که داروها را به‌طور دقیق با دستورالعمل‌های ذکر شده روی آن‌ها برچسب بزنید. آن‌ها را در کشوهای خاصی قرار دهید تا این کار برای آن‌ها آسان شود.

اگر پرستار سالمند استخدام کردین، لیست داروها و ساعت مصرف را نیز به پرستاران بدهید. تا بر روی دیوار نصب و طبق دستور پزشک کارها انجام شود. پرستار سالمند یک دفتر گزارش از شرایط بیمار دارد و اطلاعاتی از قبیل فشار خون، میزان سطح اکسیژن، آریتمی قلب و هر چکاپ دیگری را به صورت روزانه در آن یاداشت می‌کند.

استخدام پرستار سالمند

با آن‌ها سرگرم شوید!

در طول این فرآیند به راحتی فراموش می‌شود که چگونه سرگرم شوید. با آن‌ها فیلم تماشا کنید و آرام باشید. هیچ کس آن‌ها را بهتر از شما نمی‌شناسد. پس کارهایی را که آن‌ها بیشتر دوست دارند انجام دهید. چیزهایی که به یاد می‌آورید باعث خنده و خوشحالی آن‌ها می شد.

خودت را فراموش نکن

خیلی آسان است که در فرآیند مراقبت از سالمندان خود را گم کنید. بله، شما آن‌ها را دوست دارید. با این حال، باید مراقب خود نیز باشید. اگر از خود مراقبت نکنید، در نهایت نمی‌توانید به‌طور مؤثر از آن‌ها مراقبت کنید. بنابراین مطمئن شوید که زمان با کیفیتی را نیز دور از سالمند خود سپری می‌کنید. بله، دور از سالمند هم لذت ببرید. جوانی کنید، درست بخورید، پیاده روی کنید به مهمانی بروید. زیرا وقتی این کارها را انجام می‌دهید، احساس نخواهید کرد که زندگی‌تان به مراقبت از سالمندتان گره خورده است و حتی عصبانیت یا بی‌حالی در شما ایجاد نمی‌شود.

بنابراین، به سالمندان خود چه خانواده و چه دوستان، کمک کنید و آن‌ها را دوست داشته باشید. آن‌ها زمانی شما را دوست داشتند و از شما مراقبت می‌کردند و هنوز هم دوست دارند. اما اکنون نوبت شماست که مراقب آن‌ها باشید. خوشحال خواهید بود که تمام تلاش خود را کردید تا سال‌های پیری آن‌ها را زیبا و شاد کنید. دفتر خدمات درمانی و پرستاری همیار درمان نیز همراه شما خواهد بود. با بهترین پرستاران با تجربه و دلسوز. به‌صورت شبانه روزی کارشناسان همیار درمان در خدمت شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image
×

همیار درمان همراهی برای سلامتی شما

×