ویژگی پرستار خوب

ویژگی پرستار خوب

در سراسر کشور، میلیون‌ها نفر به عنوان مراقب خدمت می‌کنند. برخی از مراقبان برای دفتر خدمات پرستاری در منزل کار می کنند. برخی دیگر اصلاً “کار” نمی‌کنند، اما مراقبان خانواده هستند که برای کمک به عزیزان خود کار می‌کنند. مهم نیست که یک فرد چه نوع مراقبتی نیاز دارد. ویژگی‌های مهمی وجود دارد که  اکثر آن‌ها برای انجام موفقیت آمیز وظایف مراقبتی مشترک هستند. وقتی بتوانید این ویژگی‌ها را در مورد پرستار یا مراقب تشخیص دهید، می‌توانید بهترین انتخاب را در مورد پرستار یا مراقب خود انجام دهید. در ادامه ویژگی پرستار خوب را به تفضیل بررسی می‌کنیم.

بهترین ویژگی‌هایی پرستار خوب

شفقت

نشان دادن شفقت به این معناست که بتوانید با ناراحتی دیگران هماهنگ شوید و تمایل به کاهش آن داشته باشید. این ویژگی در اول این لیست قرار دارد زیرا بسیاری از مراجعین مراقبتی و درمانی در خانه در شرایط ناراحت کننده و حتی دردناکی قرار دارند. (در حال بهبودی پس از جراحی، از دست دادن حافظه خود به دلیل آلزایمر و غیره هستند.) در نتیجه، دلسوز بودن و همدل بودن از نظر کیفیت برای مراقبین یک الزام مطلق است. شفقت ممکن است یک مهارت «سخت» به اندازه دانش بالینی یا مدیریت زمان نباشد، اما برای کار پرستاری و مراقب بسیار اهمیتی دارد.

ارتباطات

مراقبین باید مهارت‌های ارتباطی عالی، هم نوشتاری و هم کلامی داشته باشند. حتی اگر ممدجو قادر به برقراری ارتباط از طریق روش‌های سنتی صحبت کردن است و نوشتن بلد نیست، شما باید با اعضای خانواده او در تعامل باشید. تا در مورد مراقبت و به‌روز رسانی وضعیت خود نسبت به بیمار صحبت کنید. همچنین احتمالاً باید با پزشکان، پرستاران و سایر متخصصان پزشکی تعامل داشته باشید و احتمالاً دستورالعمل‌های آن‌ها را به بیمار و یا خانواده‌شان منتقل کنید.

مشاهده

فقط صحبت کردن با بیماران یا حتی گوش دادن به آن‌ها کافی نیست. گاهی اوقات، آن‌ها ممکن است نتوانند آنچه را که در مورد سلامتی خود می‌گذرد بیان کنند. یا حتی ممکن است سعی کنند فعالانه چیزی را از مراقب و پرستار پنهان کنند. اگر از آشکار شدن هر گونه وخامتی در وضعیت خود می‌ترسند، باید مراقب هرگونه تغییر در وضعیت بیمار خود آگاه باشید و آن‌ها را در گزارش خود یادداشت کنید. آگاهی محیط منزل مددجو نیز مهم است. زیرا باید از خطرات احتمالی ناشی از زمین خوردن، آتش سوزی و غیره ایمن شود.

مهارت‌های بین فردی

کار به عنوان پرستار یک شغل بسیار اجتماعی است و مراقب تمام روز با مردم در تعامل خواهد بود. برای کار به عنوان مراقب، لازم نیست برون گرا باشید. اما مطمئنا کمک می‌کند. داشتن سطح بالایی از مهارت‌های اجتماعی به پرستاران کمک می‌کند تا ارتباط برقرار کنند. باید اعتماد ایجاد شود و در غیر این صورت یک رابطه قوی و باز با سالمند باید ایجاد شود. این مهارت‌های بین فردی نه تنها به پرستاران، بلکه به مددجویان نیز کمک می‌کند. زیرا بسیاری از بیماران خانگی می‌توانند احساس انزوا کنند. تعامل با یک مراقب می‌تواند به رفع برخی از این احساس‌های تنهایی کمک کند.

پرستار خوب

مدیریت زمان

در مدیریت زمان و اطمینان از اینکه همه چیز در یک شیفت انجام می‌شود تا حد زیادی در اختیار مراقب می‌باشد. به این ترتیب، باید بتوانند وظایف را اولویت بندی کنند. به‌طور موثر کار کنند و از گرفتار شدن در وظایف بیش از حد وقت گیر در زمان کوتاهی اجتناب کنند.

سازمان

آیا می‌دانید همه چیز در کیف پرستاری شما کجاست؟ در مورد داروهای مهم در خانه مشتری شما چطور؟ داشتن مکانی برای هر چیزی، و هر چیزی در جای خود. برای مراقبین بسیار مهم است. به ویژه در موارد ناگوار یک اورژانس. وقتی ثانیه‌ها به حساب می‌آیند. می‌خواهید بتوانید دقیقاً روی چیزی که نیاز دارید دست خود را دراز کنید.

پاکیزگی

به‌خصوص اگر مددجو سالخورده باشد، بسیاری از مراقبان در طول ملاقات خود به نظافت خانه کمک می کنند. مانند شستن لباس یا تمیز کردن. (هر چند کارهای سنگین مانند اسباب کشی، تمیز کردن فرش یا چمن زنی خارج از حیطه کار هستند.) حتی اگر خانه خود را آنطور که می‌خواهید مرتب نگه ندارید، باید بتوانید تا خانه بیمارتان را تمیز کنید تا تمیز شود. این استاندارد در مورد بهداشت شخصی نیز صدق می‌کند، زیرا احتمالاً باید به مشتری خود در حمام کردن و لباس پوشیدن کمک کنید.

صبر

اکثر پرستاران و مراقب‌های بهداشتی در خانه با چالش‌های مشترکی دست و پنجه نرم می‌کنند. مانند:

  • بیماری های ذهنی و یا جسمی قابل توجه
  • توانایی‌های ارتباطی محدود
  • و موارد دیگر

سالمندان یا سالمندان و بیماران ممکن است غیرمنطقی یا انتقادی (یا هر دو) باشند. در غیر اینصورت، منجربه برخی موقعیت‌های ناامیدکننده شوند. مراقبان باید در این سناریوها آرامش خود را حفظ کنند و چاشنی صبر و همراهی با مددجو را دنبال کنند.

انعطاف پذیری

از آنجا که وضعیت بیمار ممکن است روز به روز تغییر کند، کار پرستار به عنوان یک مراقب نیز می‌تواند تغییر کند. هیچ یک از دو شیفت کاری یکسان نیست. بنابراین مراقبین باید ذهنیت انعطاف پذیری داشته باشند تا بتوانند این تغییرات را با مهربانی مدیریت کنند. 

ابتکار عمل

مراقبین اغلب به تنهایی در خانه بیمار کار می‌کنند. بدیهی است که آن‌ها دستورالعمل‌هایی از پزشکان و پرستاران خواهند داشت. باید از نظر مراقبت از زخم، داروها و غیره از آن‌ها پیروی کنند. اما مراقبت‌های غیرپزشکی با سایر محیط‌های پزشکی متفاوت است. زیرا در هر حرکت مراقب یک دکتر کنار خود  ندارید. بنابراین، مراقبین باید راحت و فعال باشند و تصمیمات آگاهانه بگیرند و در مواقع اضطراری اقدام کنند.

قدرت بدنی و استقامت

مراقبان کارهای فیزیکی مختلفی از حمل خواربار گرفته تا جاروبرقی و بلند کردن بیماران را انجام می‌دهند. مهم نیست که چه کاری انجام می‌دهند، اما اغلب برای مدت طولانی روی پای خود هستند. گاهی اوقات تقریباً تمام شیفت کاری خود را سرپا هستند. به همین دلیل پوشیدن کفش‌های راحت بسیار مهم است! داشتن سطح پایه از قدرت بدنی و استقامت برای حفظ سلامت خود و مددجویان بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image
×

همیار درمان همراهی برای سلامتی شما

×